Blog

  Raport: Preliminary Design Review

  4 listopada 2019

  Właśnie wysłaliśmy do ESERO (European Space Education Resource) przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie nasz pierwszy raport dotyczący naszej misji. Troszkę się stresujemy, czy nie popełniliśmy jakichś prostych błędów.

  Raport przygotowywany jest według wymagań ESERO. Całość oczywiście w języku angielskim, co na szczęście nie jest dla nas problemem. Cały raport zawiera 26 stron w tym 8 stron ze zdjęciami lub rysunkami. Celem tego raportu jest przedstawienie pomysłu na misję satelity oraz wielu aspektów związanych z jego projektowaniem i planami dotyczącymi testowania.

  Oprócz tego w raporcie musi zawierać się wiele innych informacji o zespole, pozyskiwaniu sponsorów, działaniach medialnych oraz dotychczas wykonanych pracach.

  Samo przygotowanie treści raportu nie stanowiło dla nas większego wyzwania. Gorzej było ze współpracą w rozproszonym zespole (pochodzimy z różnych szkół z różnych miejscowości). Wiedzieliśmy o tym od samego początku, dlatego staraliśmy się wcześniej ustalić jakieś zasady. Niestety ta współpraca nie do końca przebiegała poprawnie, ale wyciągniemy z tego wnioski, by przy kolejnym raporcie prace przebiegały sprawniej.

  Teraz z niecierpliwością czekamy na ocenę raportu przez komisję konkursową. Trzymajcie za nas kciuki! :-)

  Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i obserwowania naszego bloga. Będziemy informować o postępach prac i ciekawych aspektach technicznych.