Misja Cansat 2020

Zespół misji

Zespół składa się z Szymona, Tomasza, Mateusza, Patryka, Łukasza i Marka oraz naszego opiekuna. W dniu gdy zakwalifikowaliśmy się do konkursu najmłodszy z nas miał 12, a najstarszy 16 lat. Naszym opiekunem merytorycznym i organizacyjnym jest pan Donat.

Zamażyliśmy o podboju kosmosu, a pierwszym naszym krokiem jest udział w polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSat 2019-2020 organizowanego przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO. Jest to projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), której partnerem jest firma Boeing (producent samolotów). Celem konkursu jest inspirowanie młodych ludzi do wybierania w przyszłości zawodów związanych z inżynierią, technologią i naukami ścisłymi z zakresu STEM (z j. ang Science, Technology, Engineering and Mathematics).

Jednym z wyzwań konkursowych jest fakt, iż językiem komunikacyjnym jest język angielski zarówno w raportach jak i prezentacji przed komisją konkursową. Ten wymóg jest uzasadniony, gdyż zespół wygrywający polską edycję reprezentować będzie Polskę w edycji europejskiej. Poza tym wszelka dokumentacja ma być przygotowywana w sposób zbliżony do tej, którą tworzy się w Europejskiej Agencji Kosmicznej.